KÜLDETÉSÜNK

annak képviselete, hogy a világunk megóvása magában hordozza otthonunk, szülőföldünk, kultúránk megőrzését gyermekeink és unokáink számára. Valljuk, hogy Földünk oltalmazásának, a pazarlás megállításának és a felelősség kultúrája terjedésének az erős családok lehetnek a garanciái. Valljuk, hogy az emberi jövő kulcsa a családok anyagi, szellemi és erkölcsi megerősítése. Hisszük, hogy a család a globális megoldást jelenti, s hogy az ember egyéni életének kiteljesedéséhez a család a legbiztonságosabb közösség.

KÜLDETÉSÜNK MEGVALÓSÍTÁSÁT SEGÍTI

• a családi értékek támogatása,
  • családbarát szemlélet erősítése,
  • a házasság népszerűsítése,
  • az emberi méltóság óvása,
  • az emberi élet fogantatás pillanatától kezdődő védelme,
  • fiatal nők inspirálása,
  • konzervatív nők összefogása,
  • nők és az anyák valós választási szabadságának támogatása,
  • perifériára szorultak felkarolása,
  • fiatal tehetségek gondozása,
  • természeti és kulturális értékek ápolása.

ALAPÍTÓ

A Családpárti Alapítványt Novák Katalin, Magyarország köztársasági elnöke alapította. Házas, férje Veres István, aki szintén közgazdász. Három gyermekük van: Ádám, Tamás és Kata. Novák Katalin részt vett az önálló magyar családpolitikai gondolat kialakításában és államtitkárként, miniszterként vezette a területet a kormányzaton belül. Számos megvalósult családtámogatási intézkedés kezdeményezője, a magyar nők iránt elkötelezett anya és vezető, a Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogram ötletgazdája és elindítója, az érzékeny helyzetben lévők pártfogója, Magyarország kulturális és természeti értékeinek támogatója.

KURÁTOR

A Családpárti Alapítvány kurátora Ekler Gergely. Nős, két fiúgyermek édesapja. Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerezte, angol és történelem szakon. Korábban a Sándor-palota hivatalvezetője, ezt megelőzően a családokért felelős terület stratégiai államtitkára volt.

FELÜGYELŐBIZOTTSÁG

Jakab Ágnes